موسسه حسابرسی در گیلان

حسابرسی در گیلان

ما برای شما دقیق حساب میکنیم

اعتماد از شما خدمات حسابرسی بی عیب و نقص از ما

معنای ریسک در زمان  تصمیم‌ گیری‌ها مخصوصاً در هنگام مسائل مالی همیشه مد نظر مدیران بوده است.

ما در موسسه رهنما با ارائه مجموعه‌ ای از خدمات حسابرسی اطمینان‌ بخش به شما این امکان را می دهیم  تا کم‌ ریسک ترین گزینه را انتخاب کنید.

علاوه بر این ما امکانی فراهم می سازیم با استقرار نظام کنترل ‌های داخلی در کسب و کارها، خیال صاحبین کسب و کارها را در به حداقل رسیدن خطاها و سوء استفاده‌ های مالی آسوده سازیم.

خدمات حسابرسی ارائه شده توسط موسسه حسابرسی ما

تاییدیه حسابرسی مالیات

موسسه حسابرسی ما نامه ای تحت عنوان وضعیت مالیاتی کسب و کاری که خدمات حسابرسی آن را به عهده گرفته به سرممیز مالیاتی حوزه مربوطه شما ارسال می نماید

تاییدیه حسابداری و حسابرسی مالی

ما به عنوان پشتیبان و تیم حسابرسی شما شواهدی را تهیه و گردآوری میکنیم و وقایع را با اصول حسابداری مرجع تطابق می دهیم و در انتهای کار از مجموعه شما تاییدیه دریافت خواهیم کرد

کنترل حسابرسی وجوه نقد و بانک

در ابتدا هدف اصلی یک حسابرس باید اثبات وجوه نقد باشد.سپس کنترل شود وجوه نقد شرکت مربوطه در ترازنامه بر اساس استانداردهای حسابداری به نحوه صحیح طبقه بندی و افشاء شده باشد ما این فرآیند را برای شما انجام خواهیم داد.

تاییدیه حسابرسی برای اخذ وام بانکی

برای دریافت وام بانکی ارائه صورت های مالی الزامی می باشد ما برای شما صورت های مالی را به صورت شفاف و دقیق بر اساس استاندارد های حسابداری نگارش میکنیم

حسابرسی برای شرکت در مناقصه

مقررات آمره کشور برای شرکتهایی که قصد شرکت در مناقصه را دارند ارائه گزارش حسابرسی و صورت مالی حسابرسی شده را الزامی کرده است ما این گزارش را برای شما آماده میکنیم

تاییدیه بدهکاران و بستانکاران

حسابرسان ما موظف می باشند نامه ای تحت عنوان تاییدیه اعلام مانده حساب به بدهکاران و بستانکاران شرکت و یا موسسه شما ارسال نمایند.هدف ما از اجرای این استاندارد حسابرسی کسب شواهد و کیفیت حسابرسی صورتهای مالی می باشد.

حسابرسی در گیلان

شرکت حسابرسی - موسسه حسابرسی در رشت
حسابرسی در گیلان

معنای خطر در زمان تصمیم‌ گیری‌ مخصوصاً در مورد موارد مالی همیشه مد نظر مدیران می باشد.

موسسه حسابرسی رهنما با ارائه مجموعه‌ ای بی نقص از خدمات تخصصی به شما کمک شایانی در کم خطر کردن انتخاب شما می کند.  علاوه بر این ما توانایی این را داریم که با استقرار نظام کنترل‌های داخلی در سازمانها و شرکتها، خیال هیت مدیره را از بابت به حداقل رساندن سوء استفاده های مالی آسوده نماییم.موسسه حسابرسی رهنما به پشتوانه حضور پر رنگ کارشناسان خبره و با تجربه تضمین کننده حل تمامی مشکلات مالیاتی شماست.

خدمات حسابرسی در گیلان

چرا موسسه حسابرسی رهنما؟

به جای اینکه شخص خود را در اقیانوس مسائل حسابداری و حسابرسی غرق کنید، از تجربه و تخصص موثر کارشناسان موسسه حسابرسی رهنما استفاده کنید. ما به پشتوانه تجربه و تیم خستگی ناپذیری که داریم در تلاش هستیم تا عالی ترین تحولات مالی و مالیاتی را برای مودیان خود رقم بزنیم
کارشناسان متخصص و متعهد موسسه حسابرسی رهنما بعد از عقد قرارداد در مرحله اول استراتژی و نحوه عملکرد مودیان را به طور دقیق و موشکافانه مورد تحلیل و بررسی قرار می دهند تا بتوانند با اطمینان کامل براساس فرآیند کسب و کار شما بهترین راهکار حسابداری ومالیاتی را اجرایی کنند.
موسسه حسابرسی

ما به موسسه حسابرسی خود میبالیم زیرا شایستگی خدمت به شما را داریم

عصر کنونی از قوانین پیچیده، بسیار حجیم و نیز انتظارات کلیه ذینفعان از بنگاهای اقتصادی، احاطه شده. ما معتقدیم که با ارائه خدمات حسابرسی تخصصی و اطمینان بخشی، از شایستگی لازم برای بهبود بخشیدن و کمک کردن به کسب و کار شما برخوردار هستیم. 

توجه داشسته باشید که خدمات تخصصی حسابرسی فرایندی می باشد که در آن تمامی عملیات های مالی و مستندات مربوط به آن مورد بازبینی و بررسی و رسیدگی بسیار دقیق قرار می گیرد.

این کار به این منظور صورت میگیرد تا هر نوع مغایرت و مشکل ناشی از نواقص مدارک و عملکرد مشخص شده و تدبیری برای آن انجام گردد .

 گاهاً حسابرسی به شکل داخلی و به کمک کارشناسان خود مجموعه صورت میگیرد وهدف اصلی اش ارائه گزارش به مدیران بالادست و جلوگیری از هدر رفتن هرگونه منابع و دارایی و نیز برنامه ریزی های مالی می باشد.

در این حالت نتایج حسابرسی به هیچ عنوان خارج از مجموعه درز نخواهد کرد.

به یاد داشته باشید که اصطلاحا به این عملیات حسابرسی داخلی نیز گفته می شود.

این عملیات حسابرسی بصورت معمول هر 3 ماه 1 بار انجام می گردد.

 لازم به ذکر است که برخی از این شرکتها این عملیات را 6 ماه 1 بار یا بصورت سالانه هم انجام می دهند.

چیزی که مسلم است افرادی که برای انجام این وظیفه بکار گرفته میشوند باید حتما از تخصص بالایی در زمینه حسابرسی برخوردار بوده و به اصول و استاندارد های آن تسلط لازم را داشته باشند .

بصورت کلی حسابرسان داخلی باید همانند حسابرسان خارجی بصورت کاملا مستقل عمل کنند و از آزادی لازم جهت ارائه  نمودن رای خود بدون هرگونه ترسی را داشته باشند.

 یه عقیده ما ایده آل این است که 1 واحد بصورت جداگانه در سازمان راه اندازی شود و بصورت مستقیم زیر نظر مدیران بالادستی یا مدیر عامل و سهامدار اصلی فعالیت کنند.

 بدیهی است که در این حالت هیچگونه فشاری بر آنها وارد نخواهد بود و می توانند با خیال راحت نسبت به ارائه نظر خود اقدام کنند.

اما حسابرسی خارجی بصورت متفاوت صورت می پذیرد.

حسابرسی خارجی به دستور سازمان های ناظر مربوطه انجام می پذیرد و حتما باید توسط کارشناسان حسابرسی خارجی که از موسسات خدمات مالی انتخاب می گردند انجام شود.

 این عملیات به منظور ارائه نمودن گزارشات به ارگان های ناظر مربوطه و نیز به هیت مدیره و سهام داران انجام می گردد.

به یاد داشته باشید که حسابرسی خارجی حتما باید توسط حسابرسان فعال در موسسات حسابداری که تاییدیه از سازمان های مورد نظر دارند انجام گردد.

حسابرسی خارجی می تواند به منظور و اهداف مختلفی به انجام برسد.

 اما قطعاً مهمترین هدف در انجام این عملیات بررسی کردن عملکرد مالی شرکت و ارائه نمودن گزارشات حسابرسی لازم به بانکها و ارگان های ناظر می باشد.